ده مورد از رایج ترین مشکلات جاروبرقی کنوود

همانگونه که میدانید جاروبرقی وسیله ای الکترونیکی است که با مکش، زباله های سطوح مختلف را جمع و در کیسه خود نگه میدارد ، این وسیله با اختلاف فشاری که ایجاد میکند باعث تولید مکش شده و فشار هوای خارج که مقدارش بیشتر از فشار هوای داخل مخزن جاروبرقی است تمایل پیدا میکند تا به داخل رفته و با این روند مکش ایجاد شده و زباله ها به داخل جاروبرقی کشیده میشوند در ادامه این مطلب با مشکلات رایج جاروبرقی و راه حل های آن بیشتر آشنا خواهید شد...

 سرویس و تعمیر جاروبرقی بسیار آلودگی و گرد و خاک به همراه دارد ، این اولین مشکلی است که در تعمیر جاروبرقی کنوود در منزل برای شما پیش خواهد آمد .همچنین برخی از خدمات جاروبرقی کنوود نیاز به دستگاه های خاص کارگاهی دارند ، مانند برق 110 ولت برای تست موتور ، دستگاه پرس برای جایگزینی بلبرینگ ، دستگاه باد برای تمیز کردن قاب و …

به دلیل همین مشکلات برای سرویس و تعمیر جاروبرقی نیاز به مراجعه به تعمیرگاه جاروبرقی کنوود میباشد .

اگر مشکلی در رفت آمد دارید میتوانید از خدمات ما در سراسر آذربایجان شرقی استفاده کنید .

مرکز خدمات جاروبرقی کنوود آذربایجان شرقی

 همچنین چنانچه با هرگونه مشکل در جاروبرقی کنوود خود مواجه شدید با مرکز خدمات جاروبرقی کنوود در آذربایجان شرقی تماس بگیرید و یا درخواست تعمیر جاروبرقی خود را در سایت ثبت نمایید.

 

آنچه که باید درباره مشکلات رایج جاروبرقی بدانید

نکته مهمی که باید در استفاده از جاروبرقی مد نظر قرار بگیرد تعویض به موقع کیسه آن است ، توصیه میشود که هنگامی که کیسه جاروبرقی به میزان سه چهارم آن پر شد کیسه آن تعویض یا خالی شود.

جاروبرقی های معمولی در دو نوع ایستاده و خوابیده تولید میشوند و نوع دیگر جاروبرقی ها “جاروبرقی های هوشمند”  هستند که توسط سنسور های تعبیه شده در آن عمل نظافت را بصورت خودکار انجام میدهند، اجزای اکثر جاروبرقی ها یکسان است که از مهم ترین آنها میتوان به الکتروموتور ، فیلترجاروبرقی ، کیسه یا پاکت جاروبرقی ، خرطومی و دسته آن اشاره نمود.

 در ادامه این مطلب با مشکلات رایج جاروبرقی کنوود و راه حل های آن بیشتر آشنا خواهید شد.

 

ده مورد از رایج ترین مشکلات جاروبرقی کنوود

 

1- چرا جاروبرقی کنوود روشن نمیشود ؟

خاموش شدن یا روشن نشدن جاروبرقی کنوود میتواند برای ما اتفاق بیافتد ، به گفته تعمیرکاران مرکز خدمات کنوود، این مشکل میتواند به یکی از دلایل زیر باشد .

سیم جمع کن قطع شده است .

پلاتین های سیم جمع کن کثیف یا قطع شده اند .

برد معیوب است و منبع تغذیه قطع شده .

موتور سوخته است .

 مرکز خدمات جاروبرقی کنوود آذربایجان شرقی

 

2- دستگاه روشن میشود اما قدرت مکش آن صعیف است

موارد مختلفی باعث کاهش قدرت مکش جاروبرقی خواهد شد که ازجمله این موارد میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

کثیف بودن کالکتور

خرابی ذغال ها

خرابی یاطاقان ها

سوختن موتور جاروبرقی

پر بودن کیسه جارو

انسداد خرطومی یا دسته

کثیف بودن فیلتر

برای بررسی کلکتور ، خرابی ذغال ها و یاطاقان و بررسی موتور جارو برقی باید به تعمیرکار مراجعه نمایید اما  قبل از مراجعه به تعمیرکار از خالی بودن کیسه جارو ، عدم انسداد لوله و خرطومی و همچنین از تمیز بودن فیلتر جاروبرقی اطمینان حاصل کنید.

چنانچه با هرگونه مشکل در جاروبرقی کنوود خود مواجه شدید با مرکز خدمات جاروبرقی کنوود در آذربایجان شرقی تماس بگیرید و یا درخواست تعمیر جاروبرقی خود را در سایت ثبت نمایید.

 

3- از جارو برقی به هنگام کار صدای زیادی به گوش می‌رسد

الف- خرابی پروانه

جارو را باز نموده و پروانه یا پروانه‌ها (بعضی از جاروها دارای دو پروانه هستند مانند جارو برقی الکترولوکس) را بازدید کنید و در صورت خرابی نسبت به تعویض پروانه معیوب اقدام نمایید.

ب- بلبرینگ‌ها یا بوش‌ها معیوب شده‌اند

ج- خرابی بلبرینگ و بوش سبب می‌شود آرمیچر با کفشک‌های قطب هسته درگیر شود از این رو صدای خشنی در کارکرد موتور به گوش می‌رسد. آن‌ها را بازدید کنید و یاطاقان معیوب را تعویض نمایید.

د- نگهدارنده‌های لاستیکی خراب شده‌اند

در ماشین‌هایی چون جارو برقی که معمولا سرعت زیاد موتور لرزشی شدیدی را در بدنه ایجاد می‌نماید بین قطعات مختلف از رابط‌ها یا نگهدارنده‌های لاستیکی استفاده می‌کنند. خرابی این لاستیک‌ها سبب می‌شود جاروبرقی در هنگام کار صدای زیادی را ایجاد نماید. در صورت مشاهده این عیب لاستیک‌های معیوب را تعویض نمایید.

 مرکز خدمات جاروبرقی کنوود آذربایجان شرقی

 

4- خاموش شدن تصادفی جاروبرقی کنوود

گاهی ممکن است حین استفاده از جاروبرقی، دستگاه به یکباره خاموش شود، اصولا این مشکل بخاطر گرم شدن بیش از حد جاروبرقی اتفاق می افتد. بیشتر جاروبرقی ها دارای یک سنسور اندازه گیری ایمنی هستند، در صورتی که دستگاه بیش از حد کار کند و گرم شود، دستگاه خاموش می شود. در واقع این سنسور اندازه گیری، از گرم شدن بیش از حد دستگاه جلوگیری می کند و در صورتی که دمای جاروبرقی به حد معینی برسد، به صورت خودکار خاموش می شود. این تکنولوژی بسیار خوب می باشد، زیرا در صورتی که فرد حواسش نباشد و بیش از حد از دستگاه کار بکشد، این سنسور از سوختن موتور جلوگیری می کند.

 

 

5- خرابی چرخ های جاروبرقی

در صورتی که چرخ های جاروبرقی خراب باشند، جاروبرقی به خوبی روی فرش کشیده نمی شود. چرخ های جاروبرقی، می توانند بر اثر گذشت زمان خراب شوند. گاهی ممکن است چرخ های جاروبرقی کنوود به ظاهر سالم باشند، اما ممکن است قسمتی از آن ها ترک داشته باشند و با گذشت زمان بشکنند. بنابراین در صورتی که چرخ های جاروبرقی شکسته باشند باید آن ها را عوض کنید.

 

 

6- صدای زیاد جارو برقی هنگام کار

در این شرایط باید پروانه های جاروبرقی بررسی شوند همچنین بوش ها ، بلبرینگ ها و نگهدارنده های لاستیکی ، هرکدام از این موارد میتوانند باعث ایجاد صدای غیرعادی هنگام روشن شدن دستگاه و کار آن شوند همچنین هنگام روشن شدن جاروبرقی، بدلیل سرعت زیاد و لرزش ناشی از کارکرد موتور باید از صحت کارکرد نگه دارنده های موتور و بسته بودن پیج های آن اطمینال حاصل کرد. همچنین باید بررسی کنید که جاروی شما از نوع پرصدا یا کم صدا است ، در برخی موارد صدای زیاد جاروبرقی بدلیل توان بالای موتور آن بوده و کاملا طبیعی است ، اما اگر به یکباره متوجه تغییر صدای طبیعی دستگاه خود شده اید باید نسبت به بررسی و تعمیر جاروبرقی کنوود اقدام نمایید.

 مرکز خدمات جاروبرقی کنوود آذربایجان شرقی

7- چرا موتور جاروبرقی دود میکند ؟

مشاهده دود و بوی سوختگی یکی از نشانه های سوختن موتور به دلایل زیر میباشد .

ورود آب به موتور

اتصال سیم پیچ اصلی موتور

خرابی ذغال ها و کلکتور

اتصال کوتاه در موتور

در برخی موارد تعمیر موتور جاروبرقی کنوود امکان پذیر است ، اما پیشنهاد میشود این قطعه تعویض شود تا دوباره دردسر ساز نشود .

چنانچه با هرگونه مشکل در جاروبرقی کنوود خود مواجه شدید با مرکز خدمات جاروبرقی کنوود در آذربایجان شرقی تماس بگیرید و یا درخواست تعمیر جاروبرقی خود را در سایت ثبت نمایید.

 

 

8- کم و زیاد نشدن دور موتور جاروبرقی کنوود

خرابی پتانسیومتر روی دسته یا بدنه جاروبرقی کنوود میتواند موجب یکسره شدن دور موتور جاروبرقی کنوود  شود.

 

 

9- چرا سیم جمع کن جاروبرقی کنوود کار نمیکند؟

اگر در باز شدن یا بسته شدن سیم جمع با مشکل روبرو هستید احتمالا قطعات زیر معیوب هستند .

از دست رفتن حالت فنری ، فنر سیم جمع کن

استوپ سیم جمع کن ( نگه دارنده سیم )

خروج قاب سیم جمع کن از جای خود

خرابی سیم جمع کن در 90 % موارد قابل رفع میباشد و همان قطعه تعمیر میشود .

 

 مرکز خدمات جاروبرقی کنوود آذربایجان شرقی

10- خرابی دکمه ی خاموش و روشن

یگی دیگر از ایرادات رایج در جاروبرقی، خرابی دکمه ی خاموش و روشن یا همان دکمه ی استارت می باشد. در صورتی که این دکمه خراب شود، شما نمی توانید جاروبرقی را روشن کنید، بنابراین برای روشن کردن جاروبرقی نیاز است که این دکمه تعمیر شود. در صورتی که دکمه شکسته باشد، باید آن را تعویض کنید.

 

 

سخن نهایی

ما در این مقاله لیستی از رایج ترین ایرادات جاروبرقی را گرد آوری کردیم. اما به یاد داشته باشید که در صورتی که تخصص کافی ندارید، به هیچ عنوان اقدام به بررسی، تعمیر و یا تعویض قطعات جاروبرقی نکنید، زیرا در این صورت ممکن است هم به خودتان و هم به دستگاه آسیب برسانید.

بنابراین در صورت خرابی جاروبرقی بهتر است تا کار را به کارشناسان مرکز خدمات کنوود در آذربایجان شرقی بسپارید تا با خیال راحت جاروبرقی شما به بهترین نحو ممکن بررسی شود و مشکل دستگاه شما رفع گردد.

همچنین توجه داشته باشید، در صورت نگهداری صحیح و تعویض به موقع فیلتر های جاروبرقی، یک جاروبرقی می تواند سالیان سال، حتی بالای ۱۵ سال، برای شما کار کند.

چنانچه با هرگونه مشکل در جاروبرقی کنوود خود مواجه شدید با مرکز خدمات جاروبرقی کنوود در آذربایجان شرقی تماس بگیرید و یا درخواست تعمیر جاروبرقی خود را در سایت ثبت نمایید.

 

نمایندگی تعمیرات جاروبرقی کنوود در آذربایجان شرقی

مرکز تعمیرات جاروبرقی کنوود با تکیه بر تکنسین‌های حرفه‌ ای خود در زمینه‌ی تعمیر جاروبرقی، آماده ارائه خدمات به همشهریان آذربایجان شرقی و تبریز می‌باشد. تعمیرات ما دارای شش ماه ضمانت بوده و در صورت نیاز به تعویض قطعه‌، از بهترین قطعات اورجینال استفاده می‌کنیم. برای درخواست تعمیرات و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا درخواست خود را از طریق سفارش آنلاین تعمیرات برای ما ارسال کنید تا ما با شما تماس بگیریم.

 

برای تعمیر جاروبرقی کنوود در آذربایجان شرقی می توانید به نمایندگی های مجاز کنوود در آذربایجان شرقی مراجعه کنید که در لیست زیر آدرس آنها نوشته شده است و یا با شماره تلفن 04191011680  تماس بگیرید.


تعمیر جاروبرقی کنوود در تبریز
تعمیر جاروبرقی کنوود در مراغه
تعمیر جاروبرقی کنوود در مرند
تعمیر جاروبرقی کنوود در اهر
تعمیر جاروبرقی کنوود در میانه
تعمیر جاروبرقی کنوود در بناب
تعمیر جاروبرقی کنوود در اسکو
تعمیر جاروبرقی کنوود در ایلخچی
تعمیر جاروبرقی کنوود در باسمنج
تعمیر جاروبرقی کنوود در ممقان
تعمیر جاروبرقی کنوود در گوگان
تعمیر جاروبرقی کنوود در هریس
تعمیر جاروبرقی کنوود در یامچی
تعمیر جاروبرقی کنوود در صوفیان
تعمیر جاروبرقی کنوود در کلیبر
تعمیر جاروبرقی کنوود در جلفاسهند
تعمیر جاروبرقی کنوود در سراب
تعمیر جاروبرقی کنوود در آذرشهر
تعمیر جاروبرقی کنوود در هادیشهر
تعمیر جاروبرقی کنوود در عجب‌شیر
تعمیر جاروبرقی کنوود در سردرود
تعمیر جاروبرقی کنوود در ملکان
تعمیر جاروبرقی کنوود در شبستر
تعمیر جاروبرقی کنوود در خسروشاه
تعمیر جاروبرقی کنوود در بستان‌آباد
تعمیر جاروبرقی کنوود در هشترود
تعمیر جاروبرقی کنوود در ولیعصر
تعمیر جاروبرقی کنوود در زعفرانیه
تعمیر جاروبرقی کنوود در آبرسان
تعمیر جاروبرقی کنوود در باغمیشه
تعمیر جاروبرقی کنوود در عباسی
تعمیر جاروبرقی کنوود در ایل گلی
تعمیر جاروبرقی کنوود در میرداماد
تعمیر جاروبرقی کنوود در دوه چی
تعمیر جاروبرقی کنوود در یاخچیان
تعمیر جاروبرقی کنوود در مرزداران
تعمیر جاروبرقی کنوود در میدان ساعت
تعمیر جاروبرقی کنوود در نصف راه
تعمیر جاروبرقی کنوود در شهناز
تعمیر جاروبرقی کنوود در طالقانی

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مقالات آموزشی تعمیر و نگهداری لوازم خانگی کنوود

  • ID
مرکز خدمات جاروبرقی کنوود آذربایجان شرقی

همانگونه که میدانید جاروبرقی وسیله ای الکترونیکی است که با مکش، زباله های سطوح مختلف را جمع و در کیسه خود نگه میدارد ، این وسیله با اختلاف فشاری که ...

اگر نحوه چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی درست نباشد حتی بهترین دستگاه ها هم عملکرد خوبی نخواهند داشت. این احتمال وجود دارد که شما حداقل یک کار را غلط ...

علائم و نوشته های روی دیسپلی یا همان صفحه نمایش مایکروویو کنوود KENWOOD به چه معناست؟ در ادامه با کنوود KENWOOD کاستومرز همراه باشید تا به بررسی و ...

اگر دیگ ماشین لباسشویی اصلا پدال یا نگهدارنده‌ی قابل تعویض نداشت، و آنها را هنگام ساخت دیگ، در داخل بدنه‌ی فولادی آن جای‌گذاری می‌کردند (که اغلب ...

مایکرووی، سولاردام، مایکروفر کنوود، از جمله وسایل مورد مصرف در آشپزخانه است که برای گرم کردن و بعضا پختن غذا به کار میرود. به دلیل مشغله زیاد مردم و ...

یکی از خطرناک ترین وسایل در بین سایر لوازم خانگی، مایکروفر کنوود است و اگر کوچکترین خرابی در آن بوجود آید بدون دانش و تخصص کافی آن را تعمیر ...

دلایل صدای زیاد ماشین لباسشویی کنوود می‌تواند به مسائل مختلفی، از یک مشکل کوچک تا بزرگ گرفته مربوط باشد. اما شما با دانستن علت صدای لباسشویی کنوود ...

لاستیک یا نوار درب یخچال کنوود یکی از مهمترین اجزای یخچال کنوود است که در کارکرد آن بسیار موثر است. نوار یا لاستیک دور درب یخچال کنوود از ورود هوای ...

امروزه استفاده از یخچال‌های ساید بای ساید کنوود امری متداول است و می‌توان یک یخچال از این مدل را در بیشتر خانه‌‌ها پیدا کرد. از مزایای یخچال‌های ساید ...

آیا تا به حال به این فکر کردید که شاید ماشین لباس‌شویی کنوود شما خراب شود؟ آن وقت تکلیف لباس‌های کثیف چه می‌شود؟ اگر حتی تصور شستن لباس با دست سخت ...

چگونه بفهمیم گاز یخچال خالی شده

سیکل گردش گاز یخچال

بسیاری از مصرف کننده های خانگی و تجاری یخچال فریزر این تصور را دارند که گاز یخچال هر چند وقت یکبار نیاز به شارژ داشته و این گاز ...

لرزش لباسشویی کنوود
در این مقاله سعی شده تا با زبانی ساده مشتریان راهنمایی گردند تا بتوانند بدون نیاز به تکنسین از لرزش ماشین لباسشویی بکاهند ؛
 
1.محل نصب ...
راهنمای تمیز کردن مایکروویو کنوود

مایکروفرها امروزه یکی از اصلی ترین و پرکاربردترین تجهیزات آشپزخانه و اداره ها تبدیل شده اند. تقریبا برای هر کاری می شود به آن ها مراجعه کرد ؛ پخت ...

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی کنوود

 تاریخچه ماشین ظرفشویی 

ماشین ظرفشویی از بهترین وسایل ابداع شده توسظ بشر به جهت سهولت در زندگی شهری است چرا که با کاهش زمان,صرفه جویی انرژی باعث ...

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی کنوود

 تاریخچه ماشین لباسشویی 

لباسشویی از بهترین وسیله های اختراع شده در کاهش زحمت انسان ها برای شستن البسه میباشد  و در دستگاه های امروزی علاوه بر آپشن ...

نکات ایمنی یخچال کنوود

پیشاپیش از خرید برند کنوود و انتخاب خدمات ایران سرویس به شما تبریک عرض می کنیم ؛ شایان ذکر است حتما قبل از استفاده از دستگاه خود به مطالعه نکات زیر ...

Load More